نسیم خور

01.01.1970 - اجرای پانزدهمین دوره طرح ملی ایمنی وسلامت مسافرین نوروزی درخوروبیابانک


نسیم خور: رئیس جمعیت هلال احمر خور و بیابانک گفت:  از تاریخ ۲۵ اسفند ۹۳ تا ۱۵ فروردین ۹۴ پانزدهمین دوره طرح ملی ایمنی وسلامت مسافرین نوروزی در شهرستان خور و بیابانک به صورت 12 ساعته در دو پایگاه این جمعیت  برگزار شدبه گزارش نسیم خور به نقل از ایرنا حسین ایرجی اظهار کرد: پانزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی با هدف پیشگیری از تصادفات و داشتن سفری ایمن و سالم و ارتقای آگاهی و تغییر نگرش شهروندان جهت کاهش رفتارهای پرخطر در مسافرت و افزایش بهداشت جسمی و روانی خانواده‌ها در طول سفر با شعار «بی‌گدار به جاده نزنیم، ظریف برانیم» از تاریخ ۲۵ اسفند۹۳ تا ۱۵ فروردین ۹۴ به صورت 12ساعته در دوپایگاه این جمعیت  برگزار شد.
وی افزود: در این طرح مسافران به پست مراجعه و با ارائه خدمات سنجش سلامت تست قندخون و کنترل فشار خون بهره‌مند شدند.
رئیس جمعیت هلال‌احمر خوروبیابانک با اشاره به برپایی چادر دوستدار کودک گفت: کودکان بامراجعه به چادر دوستدار کودک با نقاشی در جشنواره آشتی آشتی شرکت کردند که نقاشی‌های برتر از شبکه پویا به نمایش گذاشته می‌شود.
وی با بیان اینکه به برترین نقاشی‌ها سی‌دی با عنوان ۳۷ قصه آموزشی کودکانه اهدا شد، بیان کرد: با برپایی چادر خیمه نماز مسافرین برای برپایی فریضه نماز مراجعه کردند.
ایرجی بیان کرد: توزیع بورشور سلامت و ایمنی ، ارائه سی‌دی آموزشی جهت آگاه‌سازی عموم از نتایج شوم اعتیاد، توزیع سی‌دی با عنوان سفر ایمن و سالم، توزیع نقشه کشور و استان، توزیع نقشه شهرستان ،از دیگر خدمات  جمعیت هلال احمر خوروبیابانک به مسافران نوروزی بود.
وی تصریح کرد: طرح اختتامیه پانزدهمین طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در ۱۵ فروردین ماه ۹۴ برگزار شد و از اعضای شرکت کننده در طرح مسافران نوروزی تقدیروتشکر به عمل آمد. رئیس جمعیت هلال‌احمر خوروبیابانک افزود: در مجاورت پست‌های ایمنی و سلامت فضاهایی مانند خیمه‌های نماز‌، ایستگاه ایمنی و سلامت و فضای  دوستدار کودک  وایستگاه صلواتی بمناسبت ایام فاطمیه برپا شد، تا مسافران بتوانند از امکانات رفاهی و امدادی بیشتری بهره‌مند شوند.
ایرجی خاطر نشان کرد: اصول صحیح رانندگی و برخورد با حوادث جاده‌ای، اطلاع‌رسانی در زمینه کاهش تصادفات و تحلیل مخاطب، کار گروهی و طراحی تولید پیام های اثربخش، آموزش اصول امدادی و کمک های اولیه در حوادث جاده ای و روش‌های برقراری ارتباط موثر در زمان کوتاه از برنامه های اجرایی در طرح ایمنی و سلامت مسافران نوروزی بود.
وی گفت: تمام افرادی که در طرح نوروزی هلال احمر حضور دارند آموزش های امدادی را فرا گرفتند و در کلاس های توجیهی نیز شرکت کرده اند.  این مقاله رسیده است از طرف: http://nasimk.ir
آدرس URL برای ذخیره میباشد: http://nasimk.ir/index.php?name=news&op=view&id=2199