نسیم خور

01.01.1970 - 7 فروردین در خور و بیابانک روز ایثار و شهادت نامگذاری شدنسیم خور: معاون سیسای امنیتی استاندار اصفهان با اشاره به روزهای نامگذاری شده در شهرستان‌های استان اصفهان به نام ایثار و شهادت گفت: روز هفتم فروردین ماه در خور و بیابانک به نام روز ایثار و شهادت نامگذاری شد.به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، سیدرضا عقدایی ظهر امروز در شصت و سومین نشست شورای فرهنگ عمومی استان اصفهان اظهار کرد: طی سال‌های گذشته شاهد بودیم که در ایام باشکوه دفاع مقدس، هر روز در یکی از شهرستان‌ها، تعداد زیادی از شهدا تشییع می‌شدند و بر همین اساس بر آن شدیم که یک روز را به عنوان روز ایثار و شهادت نامگذاری کنیم.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس بسیاری از هنرمندان استان اصفهان حماسه آفریدند، افزود: ما تعداد زیادی از هنرمندان بزرگی داریم که حماسه آفریدند و علاوه بر اینکه کشور ما را در مقابل هجمه همه جانبه استعمار حفظ کردند، با دشمنان اسلام جنگیدند.

معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان با بیان اینکه بزرگ‌ترین آثار و ارزش‌های هنری در کشورمان را شهدا خلق کردند، اعلام کرد: در ایام 8 سال دفاع مقدس شاهد بودیم که این دسته از افراد چه آثار فراوان و باشکوهی را از خود به یادگار گذاشتند.

وی ادامه داد: در آن دورانی که تمامی مرزهای ما مورد هجمه دشمنان قرار گرفته بود و به شیوه‌های مختلفی به بخش‌های مختلف کشور ضربه‌های سنگینی وارد کردند، مردان انقلاب، هنرمندانه در مقابل دشمن جنگیدند.

عقدایی بیان کرد: از آنجایی که هنرمندان کشورمان در پایداری از نظام جمهوری اسلامی ایران، هنرمندانه وارد عمل شدند و خون خود را نثار کردند، ما نیز باید ادامه راه شهدا باشیم و نظام جمهوری اسلامی را حفظ کنیم.

وی با اشاره به روزهای نامگذاری شده در شهرستان‌های استان اصفهان به نام ایثار و شهادت بیان کرد: کاشان 12 آبان، دهاقان 7 دی‌، نایین 11 آبان، اردستان 11 خرداد، خوروبیابانک 7 فروردین، آران و بیدگل 4 دی، خمینی‌شهر 3 اسفند، فلاورجان 5 اسفند، برخوار 11 آبان، فریدن 11 بهمن، خوانسار 26 دی، نجف‌آباد 5 اسفند، بویین‌میاندشت 23 دی، ورزنه 12 اسفند، چادگان 26 اسفند و نایین 11 آذر به نام ایثار و شهادت نامگذاری شده است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان تصریح کرد: بر اساس این طرح، مسئولان ذی‌ربط فرهنگی باید برنامه‌های متنوعی برای زنده نگه داشتن نام شهدا برای مردم برگزار کنند.


این مقاله رسیده است از طرف: http://nasimk.ir
آدرس URL برای ذخیره میباشد: http://nasimk.ir/index.php?name=news&op=view&id=2235