تبلیغات.

عینک آفتاب هتل سنتی تی  دا
اخبار
اخبار - اخبار نماز جمعه
خطبه های نماز جمعه 92/10/20
خطبه ها و اخبار نماز جمعه

امام جمعه موقت:هنوز نگذاشتند رنگ قلم خشک شود، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد ما تحریم ها را بر نمی داریم، مدتی نگذشت کشور های اروپایی 16 قلم تحریم را علیه ایران امضا کردند. حالا این کلام مقام معظم رهبری خودش را نشان می دهد که فرمود:"مذاکرات عیبی ندارد ولی ما به آمریکا بدبین هستیم." امروز هم که در آستانه ژنو2 هستیم با فشار آمریکا از ایران دعوت نشده است. به لطف خداوند ما نیاز بر حضور این کنفرانس را نداریم، این آنها هستند که قدرت تاثیر گذاری ایران را نیاز دارند، کنفرانس ژنو2 بدون حضور ایران شکست خواهد خورد و راه به جایی نمی برد.

 خطبه اول

بسم الله الرحمن الرحیم

بندگان خدا خواهران و برادران نمازگزار همه ی شما و خودم را سفارش به تقوا و پرهیز از گناه می کنم.

تقوا چیست؟

در کتاب "کنز العمال" ، روایتی از امیر المومنین در باب تقوی آمده است که ایشان می فرمایند:« التَّقوی غایةٌ لا یهلك مَنِ اتَّبَعَها و لا یَندم مَن عمل بها؛ تقوی هدفی است که هرکس آن را دنبال کند هلاک نمی شود.تقوا معامله پرسودی است که در آن خسارت و زیان نیست.افراد به خاطر رعایت تقوا بهشتی می شوند.»

آسیب های اجتماعی و راهکارهای فرهنگی

پیشگیری مهمتر از درمان

چند وقت قبل امام جمعه محترم جلسه ای تشکیل دادند با حضور علما و روحانیون و برخی مسئولین شهرستان با موضوع آسیب های اجتماعی و راهکارهای فرهنگی در آن جلسه مطالبی بیان شد که تصمیم گرفتم در این خطبه پیرامون یکی از عوامل فروپاشی خانواده و راه های پیشگیری را انشاا... داشته باشیم.

بالاخره همیشه پیشگیری مهمتر از درمان و هزینه آن کمتر است.وقتی بیماری به سراغ پزشک می رود تا پزشک او را درمان کند،بیمار و خانواده او باید هزینه درمانی بسیار سنگینی را بپردازند.ولی اگر انسان مراقب و مواظب سلامتی خود باشد، ورزش و نرمش و آداب اسلامی را رعایت کند کمتر به بیماری صعب العلاج مبتلا می شود.

بنابراین پیشگری در مداوای بیماری ها حرف اول را می زند.

در ناهنجاری های اجتماعی هم به همین صورت است.خانواده ای که نا به سامان شد، در آستانه طلاق قرار گرفت و به سمت طلاق رفت،عوارض سنگینی در جامعه دارد،چه مشکلاتی که برای خانواده دو طرف پیش می آید،چه مشکلاتی که برای خود زن و شوهر پیش می آید و مصیبت بزرگ تر برای فرزندان آنها به وجود می آید.

عوامل فروپاشی نظام خانواده

بنابراین باید به عواملی که موجب فروپاشی نظام خانواده می شود، توجه و پیشگیری کرد.

یکی از عواملی که کارشناسی شده و در کتاب ها و مجلات و گفته قضات و کسانی که با پرونده طلاق سرو کار دارند گفته اند "فساد و بی بندوباری" است که از ناحیه ماهواره پیدا می شود و از طریقی سایت های مبتذل اینترنتی و فیلم های مبتذل ماهواره که مثل موریانه به پایه های خانه ای که از چوب باشد حمله می کند وآن را می خورد و یک دفعه آن ساختمان فرو میریزد، به جان ، ایمان ، روح و روان زن و شوهر می افتد و زندگی را بر سر آنها خراب می کند.

برادران و خواهران! دشمنان ما بیدارند، پیشرفت اسلام را مشاهده کرده اند و می بینند که قلب تپنده بیداری اسلامی در جهان ایران است.از طریق جنگ تحمیلی نتوانستند به ما آسیبی بزنند، از شیوه های فرهنگی استفاده می کنند،برنامه ریزی کرده اند و گفته اند که باید جوان مسلمان را به دیدن صحنه های زنان و مردان انسان نما مشغول کنیم تا جوان مجال فکر کردن نداشته باشد،تا مجال ترقی و تعالی پیدا نکند.این یکی از کار های مهم دشمن است.دشمن برای اینکه با نظام اسلامی مقابله بکند فساد و فحشا را ترویج می دهد.

وزیر مستعمرات انگلیس گفته است ما اسپانیا را به وسیله فساد و فحشا از مسلمانان گرفتیم،اندلس یک کشور اسلامی است که قرن ها دست مسلمانان بوده است.چگونه یک کشور را انگلیسی های مکار از دست مسلمانان گرفتند.گفتند همان کاری را که با اسپانیا کردیم به وسیله فساد و فحشا همان را در مورد ایران انجام می دهیم.

کتابی را وزارت مستعمرات انگلیس چاپ کرده و به جاسوسان خودشان می دهند و می گویند به روش این کتاب عمل کنید . اسم کتاب "کیف نحطمه الاسلام"است که به معنای چگونه نابود کردن اسلام است.

برنامه هایی که در این کتاب نوشته شده است:

" با ایجاد شک در عقاید مسلمانان باید رابطه آنها با اسلام را سست کنیم و دیگر پایبد به دین نباشند.

دومین کاری که باید انجام دهیم زنان مسلمان را برای کشف حجاب فریب دهیم .شما در دوران رضا شاه به زور می خواستید کشف حجاب کنید ،چادر بردارید و حاضر نمی شدند ؛ ولی امروز دختر مسلمان خودش حجاب را بر می دارد و بعد باید جوانها را تحریک کنیم تا دنبال آنها راه بیفتند و فساد در بین مسلمانان رواج پیدا کند. "

ریشه های بسیاری از مفاسد اخلاقی،خانوادگی و بی عفتی ها ماهواره است.برنامه های ماهواره فکر جوان را خراب می کند.شبکه فارسی وان که در شهرستان ما هم رواج پیدا کرده به دنبال سست کردن خانواده است.

آسیب های ماهواره:

1-افزایش جرائم

2-ترویج مدگرایی و ارائه مدلهای آرایشی و پوششی در72کانال ماهواره

3-از بین رفتن قبح روابط غیر اخلاقی

4-تعصب زدایی و ترویج بی تفاوتی

5-بلوغ زودرس

استفتاء از مراجع و مقام معظم رهبری:

اگر از آنتن ماهواره برای امور حرام استفاده شود که غالباَ همین طور است، و یا تعمیر کنند.علم داشته باشد به اینکه قصد تهیه آنتن ماهواره را دارد و برای امور حرام استفاده می کند،خرید و فروش و نصب قطعات و راه اندازی و تعمیر آن جایز نیست.

شخصی به روزنامه کیهان نامه نوشته بود با این مضمون:

« فردی هستم که 10سال پیش ازدواج کردم و حاصل ازدوج من دو فرزند،ساکن فلان شهر،سال گذشته تصمیم به خرید ماهواره کردم،همسرم مخالفت می کرد و من توجه نکردم و خریدم.بعد از مدتی پشیمان شدم تا اینکه متوجه شدم رفتار همسرم و فرزندانم تغییر کرده است و دیگر به واجبات و مسائل دینی اهمیت نمی دهند، به طوری که فیلم های فارسی وان در رأس امور است.متوجه شدم توجه به بچه ها ندارد،ارتباط با نا محرم دارد.تقاضای طلاق دادم و او ما را رها کرد و رفت.»

خانواده ها مراقب باشند،مسئولین دستگاه های فرهنگی به هوش باشند.

 

خطبه دوم

بندگان خدا خواهران و برادران نمازگزار همه ی شما و خودم را سفارش به تقوا و پرهیز از گناه می کنم.

ویژگی انسان با تقوا

انسان با تقوا در نمازجمعه حضور پیدا می کند،پیامبر اکرم (ص) فرمودند:«هر مومنی به سوی نماز جمعه حرکت کند خداوند ترس و سختی را از او زائل می کند.همین که خطبه تمام شد مزدش را می دهند.»

هنگام خطبه و بعد از آن لحظه ای است که خداوند رحم می کند بر بندگان مومن که در نماز جمعه شرکت کردند.انشاا... همه اهل نماز جمعه باشیم و دیگران را دعوت به نماز جمعه کنیم.

مناسبت ها

امروز روز شهادت جانگداز امام حسن عسکری(ع)است.

ابوالادیان می گوید من خدمت امام عسکری(ع)خدمت می کردم،نامه های آن حضرت را به شهرها می بردم،روزی مرا خواست و چند نامه به من داد تا به مدائن ببرم و بعد فرمود:پس از 15روز داخل سامره می شوی و صدای گریه و شیون از خانه من می شنوی که مشغول غسل من هستند،ابوالادیان می گوید عرض کردم مولای من اگر این حادثه ناگوار رخ بدهد امامت با کیست؟ امام(ع) فرمود: هرکس جواب نامه مرا از تو طلب کرد،دوباره پرسیدم علامت دیگری بفرمایید، فرمود هرکس که بر من نماز گزارد. امام(ع) علامت دیگری هم فرمود: هر کس که بگوید در همیان چیست او امام شماست .

رفتم و نامه ها را رساندم و پس از 15 روز برگشتم وقتی به در خانه حضرت رسیدم، صدای گریه و شیون بلند بود، جعفر کذاب برادر امام عسکری(ع) را دیدم که به او تسلیت می دهند، تعجب کردم چون بدن امام(ع) را کفن کردند و آماده نماز خواندن شدند ، خادمی آمد و جعفر را دعوت کرد برای اینکه نماز بر بدن برادر بخواند وقتی به نماز ایستاد طفلی گندمگون ردای جعفر را کشید و فرمود: عمو کنار بایست که من به نماز سزاوارترم. بعد آن طفل نماز خواند، پس رو به من کرد و فرمود: جواب نامه ها را تسلیم من کن. جواب نامه ها را دادم. در این موقع عده ای از شیعیان از شهر قم رسیدند چون از شهادت امام(ع) با خبر شدند، مردم به جعفر اشاره کردند، از او پرسیدند: بگو که نامه ها از کیست و مالها چه مقدار است؟ جعفر گفت ببینید از من علم غیب می خواهند! خادمی از جانب امام زمان آمد و از قول امام گفت: ای مردم قم! با شما نامه هایی است از فلان و فلان و کیسه ای که در آن هزار اشرفی است که در آن ده اشرفی است، با روکش طلا، گفتند: هر کس تو را فرستاده او امام است، جعفر کذاب قضیه را نزد معتمد خلیفه گفت، معتمد گفت:بروید در خانه عسکری او را پیدا کنید؟ رفتند و از کودک اثری نیافتند به ناچار"صیقل" کنیز امام عسکری(ع) را گرفتند با این تصور که او حامله است. شهادت این امام را تسلیت و آغاز امامت ولی عصر (عج) را خدمت شما تهنیت عرض می کنم .

مسائل سیاسی و حوادث و اتفاقات جهان اسلام

مطلب اول:

هر روزی که می گذرد بی اعتمادی مردم ایران به آمریکا بیشتر می شود. بر خلاف توافق نامه ژنو بین ایران و 1+5 امضا شده در آنجا حق غنی سازی را مغتنم شمردند؛ شما دیدید و شنیدید که وزیر امور خارجه آمریکا به اسرائیل آمد و اعلام کرد هدف مهم ما حفظ اسرائیل است. همان جا گفت ما حق غنی سازی را اصلاً برای ایران قائل نیستیم!

هنوز نگذاشتند رنگ قلم خشک شود، رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد ما تحریم ها را بر نمی داریم، مدتی نگذشت کشور های اروپایی 16 قلم تحریم را علیه ایران امضا کردند حالا این کلام مقام معظم رهبری خودش را نشان می دهد که فرمود:"مذاکرات عیبی ندارد ولی ما به آمریکا بدبین هستیم." امروز هم که در آستانه ژنو2 هستیم با فشار آمریکا از ایران دعوت نشده است. به لطف خداوند ما نیاز بر حضور این کنفرانس را نداریم، این آنها هستند که قدرت تاثیر گذاری ایران را نیاز دارند، کنفرانس ژنو2 بدون حضور ایران شکست خواهد خورد و راه به جایی نمی برد.

مطلب دوم:

در مورد رژیم سعودی: رژیم سعودی در چاهی افتاد که دو سال پیش برای ایران ساخته بود ادعا و دروغ شاخدار که ایران قصد ترور سفیر عربستان را دارد. امروز ریاض در همان دام افتاده، تنها دو سال وقت نیاز بود که این رسوایی برای آنها ببار آید و نقش مافیای عربستان در حمله تروریستی لبنان افشا شود.

روزگار است آنکه گه عزت دهد، گه خوار دارد چرخ بازیگر از این بازیچه ها بسیار دارد

متاسفانه دخالت عربستان و تجهیز تکفیریهای خبیث و تروریست ها در لبنان، عراق و سوریه یک واقعیت بسیار تلخ است، که اسناد فراوانی دارد و چندی پیش هم کمک 3میلیارد دلاری عربستان به لبنان برای خرید سلاح از فرانسه صورت گرفت. ( الملک یبقی مع الکفر و لایبقی مع الظلم)

مطلب پایانی این است که مطلع شدیم که حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای غفاری در نماز جمعه امروز حضور دارند،حضور پر خیر و برکت ایشان را خیر مقدم عرض می کنم.

خدایا! به سران کشورهای اسلامی بصیرت و آگاهی عنایت فرما!

مردم سوریه ، عراق و بحرین نصرت عنایت بفرما!

ارواح شهدا ، شهید نواب صفوی را با شهدای کربلا محشور بفرما!

مقام معظم رهبری طول عمر عنایت بفرما! به جانبازان سلامتی و اجر عنایت بفرما!

سفر مسافرین اسلام، بیت الله الحرام ، مدینه منوره ، امام جمعه عزیزمان بی خطر بفرما!

منبع: دفتر امام جمعه

مشاهده اتصالات

777/1/-1282 - اربعین نشان داد که با مقاومت و ازخود گذشتگی می توان به اهداف دست یافت
773/1/-450 - خطبه های نمازجمعه خور 1392/12/23 + تصاویر
773/1/-457 - خطبه های نماز جمعه 1392/12/16
773/1/-465 - امام جمعه موقت خوروبیابانک: مسوولان و مردم برای تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام کنند
773/1/-471 - خطبه های نماز جمعه خور 2/12/92
773/1/-479 - خطبه های نماز جمعه 92/11/25
773/1/-485 - خطبه های نماز جمعه 92/11/18
773/1/-492 - خطبه های نماز جمعه 92/11/11
773/1/-508 - خطبه های نماز جمعه 1392/10/27 + تصاویر نماز جمعه
773/1/-515 - حضور عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در نماز جمعه خور + تصاویر نماز جمعه+ اصلاحیه
شما نمی توانید از این پست جلوتر بروید !
پیغام شما پس از تایید مدیر در سایت نمایش داده میشود
نام شما:
نظر:
کد امنیتی:
کد امنیتی
تایپ کد:

جستجو

جستجو

آخرین اخبار