تبلیغات.

عینک آفتاب هتل سنتی تی  دا
اخبار
اخبار - اخبار نماز جمعه
خطبه های نماز جمعه 1392/10/27 + تصاویر نماز جمعه
خطبه ها و اخبار نماز جمعه

24 الی 30 دی ماه هفته شورا های آموزش و پرورش است که با توجه به اهمیت کار آموزش و پرورش و گستردگی کار آموزش و پرورش همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند: «بهترین و برجسته ترین فکر ها باید بنشینند برای آموزش وپرورش طراحی کنند.» با تصویب مجلس شورای اسلامی این امر مهم یعنی آموزش و پرورش مدیریت کلان آن بر عهده شورای آموزش و پرورش گذاشته شده است بحث تحول بنیادین در آموزش و پرورش که انجام گرفته است، توسط این شورا مدیریت شده است.

 این تحول عظیم بنیادی که در آموزش و پرورش در حال انجام است؛ نیاز به مشارکت عمومی است که همه نهاد ها، ارگان ها، سازمان ها، مردم خوب مشارکت کنند. طبیعتاً یک کار نو و جدید که توسط نخبگان انجام می شود سختی هایی هم دارد. مشکلاتی هم دارد که نیاز به تفاهم و مشورت و صبر است .از خداوند برای مسئولین آموزش و پرورش شهرستان آرزوی توفیق دارم.خطبه اول

سلام علیکم و رحمه الله

بسمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

لاحول و لا قوة الا بالله العلى العظيم، حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ، نِعْمَ الْمَوْلَى‏ وَنِعْمَ النَّصِیرُ، نحمده و نستعینه و نستغفره و نستهدیه و نتوکل علیک و نؤمن به ولا نکفره و نعادی من یکفره ثم الصلاه علی البشیر النذیر و سراج المنیر، افضل السفراء المقربین و الانبیاء و المرسلین، حبیب اله العالمین،ابی القاسم المصطفی محمد (ص)و آله الطیبین الطاهرین المعصومین المنتجبین المکرمین و هداه المهدیین و حماه المستضعفين سيما بقيه الله في الارضين روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء

عباد الله اوصیکم و نفسی بتقوالله

بندگان خدا خواهران و برادران نمازگزار همه شما و خودم را سفارش به تقوا و پرهیز از گناه می کنم.

عملکرد تقوا در زندگی

امیر المومنین علی(ع) فرمودند:« اِعْلَمُوا عِبَادَ اَللَّهِ أَنَّ اَلتَّقْوَى دَارُ حِصْنٍ عَزِيزٍ وَ اَلْفُجُورَ دَارُ حِصْنٍ ذَلِيلٍ لاَ يَمْنَعُ أَهْلَهُ وَ لاَ يُحْرِزُ مَنْ لَجَأَ إِلَيْهِ أَلاَ وَ بِالتَّقْوَى تُقْطَعُ حُمَةُ اَلْخَطَايَا وَ بِالْيَقِينِ تُدْرَكُ اَلْغَايَةُ اَلْقُصْوَى ؛ عِبَادَ اَللَّهِ إِنَّهُ لَيْسَ لِمَا وَعَدَ اَللَّهُ مِنَ اَلْخَيْرِ مَتْرَكٌ وَ لاَ فِيمَا نَهَى عَنْهُ مِنَ اَلشَّرِّ مَرْغَبٌ ؛ بندگان خدا بدانید که تقوا دژ محکم شکس ناپذیر است. اما گناه و معصیت خانه ی در حال فرو ریختن و خوار کننده است.این خانه خراب و در حال فرو ریختن بلا را نمی تواند از اهل خودش دور بکند و هرکس به این خانه سست پناهنده بشود پناهگاه و امانی برای او نیست.ای مردم آگاه باشید تقوای الهی نیش زهر آلود گناه را قطع می کند و به واسطه یقینی که حاصل تقوای الهی است، برترین جایگاه معنویت را شما مردم بدست می آورید.مردم حواستان باشد آن وعده هایی را که خداوند تبارک و تعالی داده است ترک نکنید.»

آنچه که از نهی است و از منکرات است و نهی شده اید و از شرور است را حواستان باشد دوست نداشته باشید،تقوای الهی را دوست بدارید و گرایش به تقوا داشته باشید که دژ محکمی است و گناه و معصیت را رها کنید که خانه ای نیست که بشود به آن پناه آورد و در پناه آن به آرامش رسید.

ولادت پر خیر و برکت رسول اکرم(ص)و ولادت با سعادت امام صادق (ع)

یکشنبه هفته ای که پیش رو داریم،17ربیع الاول، ولادت پر خیر و برکت رسول اکرم(ص) است.روز "اخلاق و مهرورزی" است. و همچنین ولادت با سعادت امام صادق(ع) است.

نبی مکرم اسلام(ص) این آخرین پیامبر الهی ازپدری به نام "عبدالله" متولد شد که قبل از تولد این نوزاد،پدر از سفر تجاری بر می گشت؛در نزدیکی یثرب از دنیا رفت و هنوز فرزند متولد نشده است از ناحیه پدر یتیم است.از مادری به نام آمنه که در 6سالگی حضرت، که آمنه از زیارت قبر پدر بزرگوارشان بر می گشتند،در نزدیکی یثرب،از دنیا رفتند و در سن 6 سالی حضرت از ناحیه مادر نیز یتیم شدند.کفالت این نوزاد را جد بزرگوارشان عبدالمطلب بر عهده گرفت که ابتدا این نوزاد را به کنیز آزاد شده ابولهب سپرده شد،مدت کوتاهی بعد به حلیمه سعدیه سپرده شد که نزیک 6سال این نوزاد به دست حلیمه سعدیه بود و مادر رضایی این نوزاد را حلیمه سعدیه بر عهده داشت.

آنچه که در مورد پیغمبر اسلام وجود دارد و توانست این نوزاد یتیم،امروز این جمعیت میلیاردی را حول احکام الهی که او از طرف خداوند آورد، جمع بکند، "اخلاق خوش" رسول خدا(ص) بود. که خدا در قرآن فرموده است:« اگر اخلاق خوش تو نبود مردم از دور تو پراکنده می شدند.».آنچه که باعث شد مردم حول محور رسول الله جمع بشوند،اخلاق خوش رسول مکرم اسلام(ص) بود. ایشان فرمودند:«بهترین شما و نزدیک ترین شما به من در فردای قیامت،خوش اخلاق ترین شما است.». به همین دلیل روز ولادت پیامبر اسلام را "روز اخلاق و مهرورزی" نامیده اند.

همچنین 17ربیع الاول ولادت با سعادت امام صادق (ع) است.امام صادق(ع) در سال 83 ه.ق متولد شدند.کنیه این حضرت "ابو عبدالله" و القاب امام صادق(ع):صادق ،صابر،طاهرو فاضل بود. مدت عمر امام صادق(ع) 65 سال و مدت امامت این امام بزرگوار 33سال.با 11تن از خلفای اموی و عباسی،9تن از آنها اموی و 2 تن از آنها عباسی، هم عصر بود.این امام بزرگوار فرصتی یافت که حوزه علمیه را تشکیل بدهد و مکتب اهل بیت را گسترش بدهد.شاگردان بزرگی را امام صادق(ع) تربیت کردند به همین جهت مکتب امام صادق(ع) را "مکتب اهل بیت و تشیع" و شیعیان اثنا عشری را "شیعه جعفری" نامگذاری کرده اند.

امام صادق(ع) در مورد پیغمبر اسلام می فرمایند:«هنگامی که ابلیس از بهشت رانده شد می توانست در 7 آسمان رفت و آمد کند.بعد از تولد عیسی ابلیس از 3آسمان منع شد و بعد از تولد نبی مکرم اسلام(ص)،خداوند تبارک و تعالی ابلیس را حتی به رفتن آسمان اول منع کرد و شیطانهای دیگر نیز توسط شهاب های آسمانی رانده شدند و نمی توانند ابلیس و شیاطین به آسمان ها بروند.»

اما ابلیس در زمین وجود دارد و برای گمراهی انسان قسم خورده است و آن که باعث هدایت خواهد شد دست توسل به اهل بیت و پیامبر اسلام است انشاا... . ما خدا را شاکریم که جزء امت پیغمبر آخر زمان و جزء شیعیان امام صادق(ع)هستیم.

اَللّهُمَّ اغْفِرْ لِلْمُؤْمِنينَ وَالْمُؤْمِناتِ ؛ وَالْمُسْلِمينَ وَالْمُسْلِماتِ؛ الاَحْيآءِ مِنْهُمْ وَالاَمْواتِ ؛ تابِعْ بَيْنَنا وَ بَيْنَهُمْ بِالْخَيْراتِ؛ اِنَّكَ مُجيبُ الدَّعَواتِ؛ اِنَّكَ عَلى كُلِّ شَيْئٍ قَديرٌ

اسلام و مسلمین را نصرت عنایت بفرما!

کفر و نفاق را ریشه کن بفرما!

رهبر معظم انقلاب طول عمر، عزت و عظمت عنایت بفرما!

روح شهدای عزیزمان ،امام بزرگوارمان ، امامزاده کمال الدین سید داوود عالی است متعالی بگردان!

در ظهور اقا امام زمان(عج) تعجیل بفرما.

باران رحمتت را بر ما نازل بفرما!

بسمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

وَ الْعَصرِ(1)إِنَّ الانسنَ لَفِى خُسرٍ(2)إِلا الَّذِينَ ءَامَنُوا وَ عَمِلُوا الصالِحَاتِ وَ تَوَاصوْا بِالْحَقِّ وَ تَوَاصوْا بِالصبرِ(3)

صَدَقَ الله العَلی العَظیم

 

خطبه دوم

بسمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

الحمد لله ربّ العالمين و الصّلاة و السّلام على البشیر النذیر و سراج المنیر افضل السفراءالمقربین و الانبیاء والمرسلین حبیب اله العالمین ابى‌القاسم المصطفى محمّد (ص) ؛ اللهم صل و سلم على اميرالمؤمنين و صدیقه الطاهره، فاطمه الزهرا سيّدة نساء العالمين و سبطى نبی الرّحمة الحسن و الحسين سید الشباب اهل الجنه و علىّ‌بن‌الحسين زين‌العابدين و محمّدبن‌علىّ باقر العلم اولین والاخرین و جعفربن‌محمّد الصّادق و موسى‌بن‌جعفر الكاظم و علىّ‌بن‌موسى‌الرّضا المرتضی و محمّدبن‌علىّ الجواد و علىّ‌بن‌محمّدالهادى و الحسن‌بن‌علىّ‌العسكرى و الحجّة القائم المهدىّ عجّل اللّه تعالى فرجه الشّريف و سهل الله مخرجه و جعلنا من اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه .

یاعباد الله اوصیکم و نفسی بتقوالله

بندگان خدا خواهران و برادران نمازگزار همه شما و خودم را سفارش به تقوا و پرهیز از گناه می کنم.

بیانات رهبر فرزانه انقلاب حضرت ایت الله امام خامنه ای(حفظه الله)

دیدار مقام مرجعیت و ولایت امام المسلمین رهبر فرزانه انقلاب حضرت ایت الله امام خامنه ای(حفظه الله) در دیدار با اعضای شورای شهر و شهردار و مسئولان شهرداری تهران را هفته گذشته داشتیم که که آقا با اشاره به لزوم اهتمام ویژه به معماری به منظور ایجاد فضای سبک زندگی اسلامی فرمودند: «باید در اداره کشور روحیه جهادی یعنی روحیه خدمت به مردم با نیت خدایی و علم و درایت عمل کرد تا بتوان از مشکلات عبور کرد و به پیش رفت.»

آقا فرمودند: «باید هر چه ممکن است محیط زندگی شهر به گونه ای طراحی و ساخته شود که تحقق سبک زندگی اسلامی راحت تر امکان پذیر باشد.»

آقا با تاکید بر لزوم استفاده از محتوای قوی و صحیح فرهنگی فرمودند: «باید از افراد واقعاً متدین و انقلابی استفاده نمود.»

هفته وحدت و نقشه های استکبار

در هفته وحدت قرار داریم من 3 نکته را درباره این موضوع خدمت شما عرض می کنم:

1- دو گروه شیعه و سنی قرن ها در کنار هم زندگی کردند پیوند زناشویی داشتند در غم و شادی های هم شریک بودند در برابر زورگویان و مستکبران ایستاده اند در کشور عزیز ما مناطقی از کشورمان هستند که اهل سنت با تشیع زندگی صمیمانه دارند. با هم زندگی زناشویی دارند. به اهل سنت دختر دادند و از اهل سنت دختر گرفتند خانواده هایی در کشور عزیز ما وجود دارند که مرد شیعه است و زن سنی است. بچه های آنها دو تا شیعه هستند و سه تا هم سنی هستند یا بالعکس. ما داریم خانواده هایی را که به این شکل این مذهب جعفری و اهل سنت این دو گروه از مسلمانان در کنار هم با رفاقت با صمیمیت با تفاهم زندگی می کنند زندگی شیرینی هم دارند. این نکته اول که اهل سنت و تشیع از قرنها پیش در کنار هم با کمال برادری و تفاهم زندگی می کردند و اکنون هم حضور دارند.

2- استعمال گران برای اهداف سلطه گری به سلاح تفرقه بین این دو گروه مبادرت ورزیدند آنها با دامن زدن به اختلافات شیعه و سنی تحریک ملیّت ها و قومیّت ها ، شایعه سازی و شبهه افکنی، بزرگ نمایی اختلافات، نشر کتب تفرقه افکنانه ، خمایت از گروه های مسئله دار، (مثلا در اهل سنت وهابیت و در تشیع بهایت و بابیت) جلوگیری از شناخت ملت ها با یکدیگر، مرز ها را مشخص کردن ، تفرقه ایجاد کردن، دفاع از کشور های لائیک و سکولار و همچنین برگزاری مراسم های تفرقه آمیز ؛ (مثلا یک گروهی رجال گروه دیگر یا عقاید گروه دیگر را به تمسخر بگیرد) اینها با چنین وجهه های شبه ناک و تفرقه انگیزانه استعمار تلاش کرده است که این دو گروه از مسلمانان را بین آنها شکاف ایجاد بکند.

3- وظیفه علما، نخبگان، سیاسیون، این است که با چشم تیز بین و بصیر تلاش های دشمن را رصد کنند، دشمن را بشناسند، دشمنی های دشمن را بشناسند، عوامل دشمن را بشناسند و با اکسیر وحدت و اتحاد، انسجام، همبستگی، "تقریب بین مذاهب" را به وجود بیاورند.

از عامل استکبار که مثل خوره به جان امت اسلامی افتاده و جامعه اسلامی را با دندان های پلید خود پاره پاره و موجب تفرقه شده اند؛ این پدیده خبیث تکفیری ها و سلفی ها است که اکثریت علما بخصوص اهل سنت از سالها پیش در ردّ این گروه سلفی کتاب ها و مقاله ها نوشته اند.

امروز وظیفه همه علمای اسلام مخصوصاً علمای اهل سنت است که بیزاری خود را از عملکرد تکفیری ها و جدایی از اسلام آنها اعلام کنند. امروز استکبار با استفاده از این گروه جدا شده ی از اسلام در حالی که گویی بویی از اسلام نبرده است با حمایت آنها و انتساب آن ها به اسلام، اسلام را در چهره دنیا بد بین کرده است و مردم دنیا را بر علیه اسلام تحریک کرده است، وظیفه همه علما مخصوصاً علمای اهل سنت است که اعلام کنند که این گروه از اسلام نیستند و نکته قابل توجه این است که مردم هم وظیفه دارند روی آن مبانی اصلی وحدت آفرین تکیه کنند و از موارد تفرقه افکنانه و شبهه ناک پرهیز کنند. ان شاالله.

هدف اصلی استکبار با شناختی که از عظمت و هیبت و اقتدار و عزت اسلام و مسلمین دارند، "استعمار امت اسلامی" و مورد تاخت و تاز قرار دادن کشور های اسلامی است، بردگی گرفتن ملت های اسلامی است و چپاول سرمایه های ملت های اسلامی است که باید نخبگان هوشیار باشند و بر "وحدت" که رمز پیروزی امت اسلامی است تکیه کنند.

هفته شورا های آموزش و پرورش

موضوع بعد: 24 الی 30 دی ماه هفته شورا های آموزش و پرورش است که با توجه به اهمیت کار آموزش و پرورش و گستردگی کار آموزش و پرورش همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند: «بهترین و برجسته ترین فکر ها باید بنشینند برای آموزش وپرورش طراحی کنند.»

با تصویب شورای اسلامی این امر مهم یعنی آموزش و پرورش مدیریت کلان آن بر عهده آموزش و پرورش گذاشته شده است که در هر شهرستانی فرماندار محترم آن شهرستان به عنوان رئیس و رئیس آموزش و پرورش , و معاون پرورشی، رئیس شورای اسلامی، رئیس شبکه بهداشت، شهردار، سه نفر از رئیس های مدارس و سه تا پنج نفر از اولیا و معتمدین و امام جمعه عضو این شورای آموزش و پرورش هستند که کار های خوبی انجام گرفته است از جمله: بحث تحول بنیادین در آموزش و پرورش که انجام گرفته است، توسط این شورا مدیریت شده است. در این تحول عظیم بنیادی که در آموزش و پرورش در حال انجام است؛ نیاز به مشارکت عمومی است که همه نهاد ها، ارگان ها، سازمان ها، مردم خوب مشارکت کنند. طبیعتاً یک کار نو و جدید که توسط نخبگان انجام می شود سختی هایی هم دارد. مشکلاتی هم دارد که نیاز به تفاهم و مشورت و صبر است.از خداوند برای مسئولین آموزش و پرورش شهرستان آرزوی توفیق دارم.

مسائل منطقه خاور میانه

موضوع بعدی: مسائل منطقه است که ما در هفته گذشته مرگ قصاب خون آشام صهیونیستی را داشتیم که من به مردم فلسطین همه آزادگان عالم و شما مردم تبریک عرض می کنم. متأسفانه بعضی از کشور های اسلامی با نوشتن نامه مرگ شارون را به دولت غاصب اسرائیل تسلیت گفته اند که این جای تأسف برای کشور های اسلامی از جمله: امارات، قطر و آذربایجان دارد.

از موضوعات و مسائل منطقه چرخش آشکار موضع آمریکا در قبال مسائل سوریه است که بسیار امید وار کننده است:

1-اوباما اعلام کرده است که راه حل نظامی در سوریه وجود ندارد، تأکید بر دیپلماسی کرده است و حضور ایران را به نفع نشست ژنو2 دانسته است که این جای خرسندی است. انشاالله که آنچه اتفاق می افتد به نفع ملت و دولت سوریه باشد. در مورد عراق مسئله رونمایی اسناد و مدارک دخالت آشکار رژیم آل سعود از جمله: شاهزاده این کشور بندر بن سلطان وزیر اطلاعات رژیم آل سعود است که اسناد را نخست وزیر عراق به کشور های عربی و اسلامی ارائه کرده است که آن ها دخالت مستقیم داشتند .اینجا نقش سازمان های بین المللی احساس می شود که باید وارد کار شوند و دست این رژیم تروریستی را از حرکتهای تروریستی در منطقه کوتاه کنند. ان شاالله

نتایج حوزه علمیه خواهران شهرستان

موضوع بعدی: نتایج حوزه علمیه خواهران اعلام شد. از80 نفری که ثبت نام کردند، بنا به ظرفیت مرکز 35 نفر حائز اولویت شدند. این به منظور رد شدن بقیه نیست من این را لازم می دانم خدمت شما مردم خوب و متدین عرض کنم ظرفیت مرکز ابتدا 25 نفر بوده است که با درخواست مجدد ظرفیت به 35 نفر رسید. بقیه اولویت زمانی فعلی را نداشتند. این افراد ان شاالله در مرحله بعد می توانند وارد مرحله ثبت نام شوند در مهر ماه ما مجددا ترم جدید درخواست 35 نفر را دادیم که می توانند در مرحله بعدی جذب شوند. این زمان ظرفیت بیش از این نبوده است. ما در حوزه علمیه خواهران مردودی نداریم .که جای تشکر است از همه 80 نفر که موجب خوشنودی ریحانه ی رسول خدا شدند و اعلام آمادگی کردند برای سربازی در مکتب امام زمان عج .همه قبول اند ظرفیت فعلی 35 نفر بوده است بقیه ان شاالله با ثبت نام های بعدی جذب خواهند شد.

موظوع بعدی: حضور بازرس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه حضرت حجت الاسلام و المسلمین غفاری را در جمعه هفته گذشته در شهر خور داشتیم. ضمن تقدیر و تشکر از باب «من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق»، از نظر خوب شما مردم و لطف همیشگی شما مردم خوب به این بنده کمترین؛ تقدیر و تشکر می کنم.

نایب الزیاره شما مردم خوب در سرزمین وحی مکه و مدینه بودم ان شاالله خداوند از همه ما بپذیرد.

اَللّهُمَّ اغْفِرْ لِلْمُؤْمِنينَ وَالْمُؤْمِناتِ ؛ وَالْمُسْلِمينَ وَالْمُسْلِماتِ؛ الاَحْيآءِ مِنْهُمْ وَالاَمْواتِ ؛ تابِعْ بَيْنَنا وَ بَيْنَهُمْ بِالْخَيْراتِ؛ اِنَّكَ مُجيبُ الدَّعَواتِ؛ اِنَّكَ عَلى كُلِّ شَيْئٍ قَديرٌ

اسلام و مسلمین را نصرت عنایت بفرما!

کفرو نفاق را ریشه کن بفرما!

رهبر معظم انقلاب طول عمر ، عزت ، عظمت عنایت بفرما!

روح شهدای عزیزمان ،امام بزرگوارمان ، امامزاده کمال الدین سید داوود عالی است متعالی بگردان!

در فرج آقا و مولایمان امام زمان تعجیل بفرما!

باران رحمتت را بر ما نازل بفرما!

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم

قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ ﴿١﴾ اللَّهُ الصَّمَدُ ﴿٢﴾ لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ ﴿٣﴾ وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ ﴿٤﴾

صَدَقَ الله العَلی العَظیم

منبع: دفتر امام جمعه

مشاهده اتصالات

777/1/-1282 - اربعین نشان داد که با مقاومت و ازخود گذشتگی می توان به اهداف دست یافت
773/1/-450 - خطبه های نمازجمعه خور 1392/12/23 + تصاویر
773/1/-457 - خطبه های نماز جمعه 1392/12/16
773/1/-465 - امام جمعه موقت خوروبیابانک: مسوولان و مردم برای تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام کنند
773/1/-471 - خطبه های نماز جمعه خور 2/12/92
773/1/-479 - خطبه های نماز جمعه 92/11/25
773/1/-485 - خطبه های نماز جمعه 92/11/18
773/1/-492 - خطبه های نماز جمعه 92/11/11
773/1/-513 - خطبه های نماز جمعه 92/10/20
773/1/-515 - حضور عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در نماز جمعه خور + تصاویر نماز جمعه+ اصلاحیه
شما نمی توانید از این پست جلوتر بروید !
پیغام شما پس از تایید مدیر در سایت نمایش داده میشود
نام شما:
نظر:
کد امنیتی:
کد امنیتی
تایپ کد:

جستجو

جستجو

آخرین اخبار