تبلیغات.

عینک آفتاب هتل سنتی تی دا
اخبار
اخبار - اخبار نماز جمعه
خطبه های نماز جمعه خور 2/12/92
خطبه ها و اخبار نماز جمعه

امروز غرب دیده است ملت اسلامی ما در ظرف مدت کوتاهی توانسته به قله های تکنولوژی و صنعت همراه با دین برسدو الگوی آنها ، شعار و ایدئولوژی آنها زیر سؤال رفته است . مبارزه آنها با تفکر و ایدئولوژی امام و نظام اسلامی است و بحث هسته ای بهانه ای بیش نیست. ما باید به تحلیل رهبری برسیم که چقدر بر نیروهای درونی و تلاش اقتصادی و تقویت داخل کشور خودمان تأکید دارند.خطبه اول

سلام علیکم و رحمه الله

بسمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

لاحول و لا قوة الا بالله العلى العظيم، حَسْبُنَا اللَّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ، نِعْمَ الْمَوْلَى‏ وَنِعْمَ النَّصِیرُ، نحمده و نستعینه و نستغفره و نستهدیه و نتوکل علیک و نؤمن به ولا نکفره و نعادی من یکفره ثم الصلاه علی البشیر النذیر و سراج المنیر، افضل السفراء المقربین و الانبیاء و المرسلین، حبیب اله العالمین،ابی القاسم المصطفی محمد (ص)و آله الطیبین الطاهرین المعصومین المنتجبین المکرمین و هداه المهدیین و حماه المستضعفين سيما بقيه الله في الارضين روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء

عباد الله اوصیکم و نفسی بتقوالله

بندگان خدا؛ خواهران و برادران نمازگزار همه شما و خودم را سفارش به تقوا و پرهیز از گناه می کنم.

خطبه 224 نهج البلاغه:

استفاده از بیت المال و حق الناس

امیر المؤمنین در خطبه 224 نهج البلاغه می فرمایند:

«وَ اَللَّهِ لَأَنْ أَبِيتَ عَلَى حَسَكِ اَلسَّعْدَانِ مُسَهَّداً أَوْ أُجَرَّ فِي اَلْأَغْلاَلِ مُصَفَّداً أَحَبُّ إِلَيَّ مِنْ أَنْ أَلْقَى اَللَّهَ وَ رَسُولَهُ يَوْمَ اَلْقِيَامَةِ ظَالِماً لِبَعْضِ اَلْعِبَادِ وَ غَاصِباً لِشَيْ‏ءٍ مِنَ اَلْحُطَامِ وَ كَيْفَ أَظْلِمُ أَحَداً لِنَفْسٍ يُسْرِعُ إِلَى اَلْبِلَى قُفُولُهَا وَ يَطُولُ فِي اَلثَّرَى حُلُولُهَا وَ اَللَّهِ لَقَدْ رَأَيْتُ عَقِيلاً وَ قَدْ أَمْلَقَ حَتَّى اِسْتَمَاحَنِي مِنْ بُرِّكُمْ صَاعاً وَ رَأَيْتُ صِبْيَانَهُ شُعْثَ اَلشُّعُورِ غُبْرَ اَلْأَلْوَانِ مِنْ فَقْرِهِمْ كَأَنَّمَا سُوِّدَتْ وُجُوهُهُمْ بِالْعِظْلِمِ وَ عَاوَدَنِي مُؤَكِّداً وَ كَرَّرَ عَلَيَّ اَلْقَوْلَ مُرَدِّداً فَأَصْغَيْتُ إِلَيْهِ سَمْعِي فَظَنَّ أَنِّي أَبِيعُهُ دِينِي وَ أَتَّبِعُ قِيَادَهُ مُفَارِقاً طَرِيقَتِي فَأَحْمَيْتُ لَهُ حَدِيدَةً ثُمَّ أَدْنَيْتُهَا مِنْ جِسْمِهِ لِيَعْتَبِرَ بِهَا فَضَجَّ ضَجِيجَ ذِي دَنَفٍ مِنْ أَلَمِهَا وَ كَادَ أَنْ يَحْتَرِقَ مِنْ مِيسَمِهَا فَقُلْتُ لَهُ ثَكِلَتْكَ اَلثَّوَاكِلُ يَا عَقِيلُ أَ تَئِنُّ مِنْ حَدِيدَةٍ أَحْمَاهَا إِنْسَانُهَا لِلَعِبِهِ وَ تَجُرُّنِي إِلَى نَارٍ سَجَرَهَا جَبَّارُهَا لِغَضَبِهِ أَ تَئِنُّ مِنَ اَلْأَذَى وَ لاَ أَئِنُّ مِنْ لَظَى وَ أَعْجَبُ مِنْ ذَلِكَ طَارِقٌ طَرَقَنَا بِمَلْفُوفَةٍ فِي وِعَائِهَا وَ مَعْجُونَةٍ شَنِئْتُهَا كَأَنَّمَا عُجِنَتْ بِرِيقِ حَيَّةٍ أَوْ قَيْئِهَا فَقُلْتُ أَ صِلَةٌ أَمْ زَكَاةٌ أَمْ صَدَقَةٌ فَذَلِكَ مُحَرَّمٌ عَلَيْنَا أَهْلَ اَلْبَيْتِ فَقَالَ لاَ ذَا وَ لاَ ذَاكَ وَ لَكِنَّهَا هَدِيَّةٌ فَقُلْتُ هَبِلَتْكَ اَلْهَبُولُ أَ عَنْ دِينِ اَللَّهِ أَتَيْتَنِي لِتَخْدَعَنِي أَ مُخْتَبِطٌ أَنْتَ أَمْ ذُو جِنَّةٍ أَمْ تَهْجُرُ وَ اَللَّهِ لَوْ أُعْطِيتُ اَلْأَقَالِيمَ اَلسَّبْعَةَ بِمَا تَحْتَ أَفْلاَكِهَا عَلَى أَنْ أَعْصِيَ اَللَّهَ فِي نَمْلَةٍ أَسْلُبُهَا جُلْبَ شَعِيرَةٍ مَا فَعَلْتُهُ وَ إِنَّ دُنْيَاكُمْ عِنْدِي لَأَهْوَنُ مِنْ وَرَقَةٍ فِي فَمِ جَرَادَةٍ تَقْضَمُهَا مَا لِعَلِيٍّ وَ لِنَعِيمٍ يَفْنَى وَ لَذَّةٍ لاَ تَبْقَى نَعُوذُ بِاللَّهِ مِنْ سُبَاتِ اَلْعَقْلِ وَ قُبْحِ اَلزَّلَلِ وَ بِهِ نَسْتَعِينُ.

به خدا قسم اگر من بر خارهای سه شعبه شبم را به صبح برسانم (مجبور باشم شب را بر خارهای سه شعبه بخوابم) و من را با غل و زنجیر بکشانند؛ نزد من محبوب تر است از اینکه خداوند را در روز قیامت ملاقات کنم در حالیکه در حق یکی از بندگان خداوند ظلمی کرده باشم، چیزی از بیت المال را قرض کرده باشم.»

چگونه می تواند شخصی ظلمی را روا بدارد یک نفسی چنین کاری را انجام بدهد برای خودش در حالیکه کسانی که سن وسال های آن ها گذشته است بدنشان کهنه و ضعیف می شود در حالیکه بعد از مرگ در زیر خاک مدت طولانی باید بماند. دنباله این خطبه امیر المومنین(ع) دو مثال می آورد از اینکه او رعایت کرده است و به ما پیشنهاد و توصیه کرده است که رعایت کنیم حق الناس را و بیت المال را:

«به خدا قسم برادرم عقیل را دیدم در حالیکه بسیار مسکین و محتاج شده بود. پیش من حقیر آمد که حاکم اسلامی بودم ، از من یک ضاع گندم اضافه تر از حق خودش خواست در حالیکه من بچه های عقیل را دیدم که موهایشان پریشان بود و رنگشان از شدت گرسنگی سیاه شده بود. گویا او را با رنگ مشکی، رنگ کرده بودند.(امیرالمومنین(ع) دروغ نمی گوید می خواهد که حقیقت را به ما هشدار دهد مردم مواظب باشید). این عقیل آمد پیش من و خواسته اش را تکرار کرد و گفت. من علی هم قشنگ خواسته او را گوش کردم به طوری که گمان کرد من دینم را خواهم فروخت(به خواسته او عمل می کنم) و به آنچه که دلخواه او است عمل خواهم کرد، راه عدالتم را زیر پا خواهم گذاشت. پس آهنی را گداختم این آهن گداخته شده را به جسم او نزدیک کردم تا پند و عبرت بگیرد، پس ضجه ای زد مانند ضجه بیمار. از درد نزدیک بود که از حرارت این آهن بسوزد. پس گفتم : ای عقیل گریه کنندگان برای تو گریه کنند! آیا می نالی از آهن گداخته شده ای که یک انسان از روی بازی آن را داغ کند و مرا می کشانی به سوی آن آتش داغی که خداوند جبار برای ظالمین از روی غضب در نظر گرفته است؟ تو از آتش دنیایی می ترسی و ضجه می زنی اما از آتش آخرت هراس نداری؟ »

داستان دوم که امیرالمومنین در این خطبه بیان می کند: «عجیب تر از این در دل شب شخصی آمد درِ خانه من را زد درحالیکه ظرفی را که روی آن را پوشانده بود پر از حلوای شیرین بود.(علی که محتوای درون ظرف را می دانست) وقتی نگاه کردم دیدم پر از زهر مار و قی کرده مار است. پس به او گفتم: آیا صدقه است؟ زکات یا هدیه است؟ فرمود: اگر این چیز ها باشد بر ما اهل بیت حرام است. گفت: نه صدقه است و نه زکات است. هدیه ای است که خدمت امیرالمومنین آورده ام. امیرالمومنین(ع) فرمود: برتو مادران و بچه های مرده بگریند! آیا از راه دین خارج می شوی و می خواهی من را فریب دهی ؟ اسمش را عوض کرده ای و هدیه گذاشته ای؟ آیا عقل تو آشفته شده است یا جن زده شده ای که این طور چیزی را در خانه علی آورده ای؟ نه اشتباه کرده ای . به خدا قسم هفت عقلیم را و آنچه در زیر هفت اقلیم است را به من بدهند تا معصیت خدا را انجام دهم و یک پوست جو را از روی ظلم از دهان مورچه ای بگیرم این کار را نخواهم کرد. امیرالمومنین (ع) می فرماید: این دنیا ی شما پست تر است از برگ جویده شده ای در دهان ملخ است. علی این کاره نیست. در مورد این دنیایی که فنا پذیر است و لذت های آن باقی نمی ماند پناه می برم به خدا از اینکه تزلزلی در من به وجود بیاید و لغزشی در من اتفاق بیفتد از اینکه زشتی لغزش ها و گناهان ریخته شود به خدا پناه می برم. »

پیامهای خطبه امیر المؤمنین(ع)

این جاست که هشدار هایی در کار ها وجود دارد که باید به آن توجه شود:

 1. ظلم به بندگان خدا: اینکه انسان به کسی ظلم کند.
 2. استفاده بی مورد از بیت المال: این خودش مورد توجه امیرالمومنین است.
 3. بی توجهی به حق الناس: این هارا همه باید رعایت کنند.
 4. رشوه و زیر میزی : در کلام امیرالمومنین قابل توجه است.

همه باید هشدارهای امیر المومنین(ع) را توجه کنند، من دو سه تا مصداق را مثال می زنم:

 1. کشاورز: کشاورزی که خیابان یا معبر عمومی را بگیرد و در آن سیر بکارد. مثلا اگر معبر عمومی ده متری است کشاورز بغلی نیم متر از آن را بگیرد و کشاورز دیگر هم نیم متر از آن را بگیرد وقتی از او خواسته می شود که چرا می گوید فلانی هم گرفته است. این همان حق الناس و استفاده از بیت المال است.
 2. استفاده بی مورد از بیت المال: ماشین بیت المال، تلفن بیت المال، امکانات بیت المال در مسائل شخصی استفاده کردن ، اینها قابل توجه است. امیرالمومنین هشدار داده است، امیرالمومنین با عقیل به این صورت رفتار کرد می توانست به عقیل یک صاع گندم را بدهد تا فرزندان عقیل فردا در رکاب امام حسین(ع) حضور داشته باشند.

یکی دو مورد دیگر این است که سالها دارند در شوراهای ترافیک و... در مورد آن بحث می کنند موضوع کامیون ها است. اگر تصویب شد، مصوبه شد، قانون شد. البته من در جلسات آن نبوده ام و از مسائل هم اطلاعی ندارم، اگر مردم احساس ناراضی بودن کرده اند دیگر باید به حق الناس توجه شود.

اَللّهُمَّ اغْفِرْ لِلْمُؤْمِنينَ وَالْمُؤْمِناتِ ؛ وَالْمُسْلِمينَ وَالْمُسْلِماتِ؛ الاَحْيآءِ مِنْهُمْ وَالاَمْواتِ ؛ تابِعْ بَيْنَنا وَ بَيْنَهُمْ بِالْخَيْراتِ؛ اِنَّكَ مُجيبُ الدَّعَواتِ؛ اِنَّكَ عَلى كُلِّ شَيْئٍ قَديرٌ

اسلام و مسلمین را نصرت عنایت بفرما!

کفر و نفاق را ریشه کن بفرما!

رهبر معظم انقلاب طول عمر، عزت و عظمت عنایت بفرما!

روح شهدای عزیزمان ،امام بزرگوارمان ، امامزاده کمال الدین سید داوود عالی است متعالی بگردان!

در ظهور آقا امام زمان(عج) تعجیل بفرما.

باران رحمتت را بر ما نازل بفرما!

بسمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

وَ الْعَصرِ(1)إِنَّ الانسنَ لَفِى خُسرٍ(2)إِلا الَّذِينَ ءَامَنُوا وَ عَمِلُوا الصالِحَاتِ وَ تَوَاصوْا بِالْحَقِّ وَ تَوَاصوْا بِالصبرِ(3)

صَدَقَ الله العَلی العَظیم

 

خطبه دوم

بسمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِيمِ

الحمد لله ربّ العالمين و الصّلاة و السّلام على البشیر النذیر و سراج المنیر افضل السفراءالمقربین و الانبیاء والمرسلین حبیب اله العالمین ابى‌القاسم المصطفى محمّد (ص) ؛ اللهم صل و سلم على اميرالمؤمنين و صدیقه الطاهره، فاطمه الزهرا سيّدة نساء العالمين و سبطى نبی الرّحمة الحسن و الحسين سید الشباب اهل الجنه و علىّ‌بن‌الحسين زين‌العابدين و محمّدبن‌علىّ باقر العلم اولین والاخرین و جعفربن‌محمّد الصّادق و موسى‌بن‌جعفر الكاظم و علىّ‌بن‌موسى‌الرّضا المرتضی و محمّدبن‌علىّ الجواد و علىّ‌بن‌محمّدالهادى و الحسن‌بن‌علىّ‌العسكرى و الحجّة القائم المهدىّ عجّل اللّه تعالى فرجه الشّريف و سهل الله مخرجه و جعلنا من اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه .

یاعباد الله اوصیکم و نفسی بتقوالله

بندگان خدا خواهران و برادران نمازگزار همه شما و خودم را سفارش به تقوا و پرهیز از گناه می کنم.

فرمایشات مقام مرجعیت و ولایت در جمع مردم تبریز

فرمایشات مقام مرجعیت و ولایت امام المسلمین رهبر فرزانه انقلاب حضرت آیت العظمی الامام خامنه ای(حَفَظَهُ الله) را در جمع مردم تبریز داشتیم که با اشاره به تاکید های مکرر قبلی مبنی بر اینکه "موضوع هسته ای" برای دشمنان این نظام بهانه ای بیش نیست فرمودند:

« همه بدانند كه دشمنی آمریكا با اصل انقلاب اسلامی و اسلام است و این دشمنی، با مذاكرات پایان نخواهد یافت.»

آقا فرمودند:«برخی افراد تلاش دارند با بزك كردن چهره آمریكا، زشتی ها و خشونت ها و وحشت آفرینی ها را از این چهره بزدایند ، اما تلاش این افراد به نتیجه نخواهد رسید.»

آقا فرمودند:«تنها راه علاج این دشمنی تكیه بر اقتدار ملی و توان داخلی و مستحكم تر كردن ساخت درونی كشور و اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی و تكیه به درون و چشم ندوختن به بیرون است.»

آقا فرمودند:«کاری كه وزارت امور خارجه و مسئولان دولتی درخصوص مذاكرات هسته ای آغاز كرده اند ادامه پیدا خواهد كرد و ایران نقض كننده كاری كه شروع كرده است، نخواهد بود و لکن راهپیمایی مردم در ۲۲ بهمن،پاسخ به گستاخی، زیاده خواهی، بی ادبی و پررویی مقامات آمریكایی بود و مردم اعلام كردندكه به هیچ وجه تسلیم زورگویی و باج خواهی آمریكا نخواهد شد. »

آقا در ابلاغ سیاست های کلی مقاومتی فرمودند: «اقتصاد مقاومتی الگویی الهام بخش از نظام اقتصادی اسلام و فرصت مناسبی برای تحقق حماسه اقتصادی خواهد شد و پیروی از الگوی علمی و بومی برآمده از فرهنگ انقلابی و اسلامی عامل شکست و عقب نشینی دشمن در جنگ تحمیلی اقتصادی علیه ملت ایران خواهد شد.»

تجزیه و تحلیل بیانات مقام معظم رهبری(حَفَظَهُ الله)

من اینجا تحلیلی از بیانات مقام معظم رهبری داشته باشم. برای اولین مقام معظم رهبری این اصطلاح را برای اقتصاد به کار برده بودند. البته قبلها این واژه را استفاده کرده بودند. آقا فرمودند: "جنگ تحمیلی اقتصادی. "

من این بحث را در یادواره شهدا درمسجد جامع که شب بیست و دوم بهمن برگزار شد خدمت عزیزانی که بودند اشاره کردم :

استکبار و استعمار برای به زوال کشاندن ملت ها و تحت استعمار و سلطه خود درآوردن سه راه در پیش گرفته است :

1- ملتها و کشورها را مشغول جنگ کرده است تا آنها را از پای درآورد. درباره جمهوری اسلامی ایران هم بعد از انقلاب جنگ قومیتی راه انداخت و بعد جنگ تحمیلی. اما به شکر خدا و فضل الهی و با توسل مردم خوب به الهام های الهی و اهل بیت پیروز این جنگ ملت قهرمان ایران بودند.

2- سلطه فرهنگی؛ که دشمن این راه را برای ملت ایران نیز پیش گرفت که با بیانات و هشدارهای مقام معظم رهبری همراه بود و اصطلاحاتی مثل: شبیخون فرهنگی وتهاجم فرهنگی را آن سالها تکرار کردند. دشمن برای به زانو در آوردن نظام و انقلاب اسلامی ایران وارد جنگ و مرحله دوم شده است . تا جاهایی هم پیش رفته اند البته آنها احساس کرده اند که پیش رفته اند. رهبری بارها در صحبتهایشان اشاره کرده بودند که دشمن در این مرحله هم پیروزی بدست نیاورده است. نمونه های بسیار خوبی هم یاد آوری کرده اند مثلاً : اعتکاف جوانان را ، شبهای قدر را ، دعاهای ندبه را ؛ حضور جوانان را ببینیم .

آنها در جریان فتنه 88 با سیطره و تهاجم فرهنگی که انجام داده بودند، فکر می کردند با جمعی از افراد که فریب خورده اند می توانند نظام را از پای درآورند. شما می توانید شعارهای آنها را به خصوص در تهران که فکر می کردند تهاجم فرهنگی در مردم اثر گذاشته و شعارهای مردم عوض شده است. شما دیدید شعارهایی که از تلویزیون هم پخش می شد بعداً عوض شده بود.

آنها خواستند با تهاجم و شبیخون و ناتوی فرهنگی این نظام و انقلاب را از پای درآورند اما مردم به فضل الهی و عنایت خداوند و توسل به اهل بیت مخصوصاً در جریان امام حسین (ع) مردم 9 دی را خلق کردند و بازهم پیروزی ازآن ملت و کشور ایران بود . دشمن بعد از این دو مرحله که در بسیاری از کشورهای عالم نیز به کار گرفته است ناموفق بوده است گزینه سوم را وارد عمل کرد .

3- فقر ؛ به فقر کشاندن ملتها و کشورها و بحث تحریم را شدت بخشید تا نظام اسلامی ما را به زانو درآورد.

دوباره رهبر انقلاب این انسان بصیر ، خبیر ،جامع ،دانا و شجاع ؛خوب دید و تیزبین بود. نشانه های دشمن را دید ، راه های تهاجم را شناخت و چندین سال است که "اقتصاد مقاومتی" را مطرح کرده است و امسال را نیز "سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی" نامگذاری کرده است که این دو باهم گره خورده اند. حماسه اقتصادی تلاش اقتصادی است که باید در درون کشور اتفاق بیفتد و حماسه سیاسی حضور شما در صحنه های متفاوت نظام است که تأیید این نظام و راه هایی که نظام در حال رفتن است و این به حماسه اقتصادی کمک می کند. انشاء الله به حول و قوه الهی و با توکل به عنایات پروردگار دشمن در این مرحله زبون خواهد شد.

با این تحلیل ما احساس می کنیم که دشمن با این سه راه خواسته است نظام اسلامی را تضعیف کند و ملت قهرمان ایران الان در گام سوم است و این گام ، گام پیروزی ملت ایران است . انشاء الله پیروزی از آن این ملت است و امام زمان (عج) نیز کمک خواهند کرد.

این که رهبر معظم انقلاب اشاره کردند که دشمنی استکبار و استعمار فقط سر بحث هسته ای نیست که تحلیل بسیار صحیحی است و درست است. زیرا رهبری خوب می فهمد که او با اصل نظام ما دشمن است . امروز هسته ای را بهانه کرده است و فردا بهانه ای دیگر درست خواهد کرد . البته اگر ما در قصه ی هسته ای عقب نشینی کنیم بهانه ی دیگر برای مبارزه با این نظام می آورند. اصل دشمنی همان طوری که رهبری فرموده اند با انقلاب و اسلام است. چون شعار اصلی این نظام این است که خواسته با آن جهان تک قطبی مبارزه کند . غرب و جامعه غرب بعد از رنسانس که پیشرفت صنعت و تکنولوژی در غرب شکل گرفت و به گفته خودشان به تمدن دست پیدا کردند. گفتند: این کلیسای تحریف شده نمی تواند عامل پیشرفت جامعه انسانی باشد. اگر بخواهیم پیشرفت کنیم باید دین را کنار بگذاریم . ابتدا در تحلیل خود اشتباه نکردند چون دینی که آنها داشتند "دین تحریف شده" بود و آن دین مانع پیشرفت بود. آنها دین را کنار گذاشتند و توانستند به تکنولوژی و صنعت هم دست پیدا کنند و هنوز هم همین طور ادامه دارد. تک بعدی یعنی دین را کنار گذاشتند.

اما امام بزرگوار(ره) ما گفت: اگر بخواهیم به تکنولوژی و صنعت و تمدن دست پیدا کنیم باید آنها را همراه دین داشته باشیم. اگر سعادت بشر و آرامش را می خواهیم باید هم دین و هم تکنولوژی و صنعت را داشته باشیم . این دو با هم هستند، وگرنه غرب شاید به آسایش رسیده باشد که نرسیده؛ اما آرامش را هرگز لمس نکرده است.

امام بزگوار ما(ره) به ما آموزش داد که اگر می خواهید به تمدن دست پیدا کنید باید همراه تدیّن باشد. این ایده را رهبر معظم انقلاب پیگیری و سکانداری کردند. ما امروز شاهد هستیم که 35 سال از انقلاب اسلامی گذشته این صفت و ایده الگو شده است. پس جنگ بین دو ایدئولوژی و تفکر است :تفکر غرب و تفکر نظام اسلامی ؛ که امروز توسط مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای مدیریت می شود. امروز غرب دیده است ملت اسلامی در ظرف مدت کوتاهی توانسته به قله های تکنولوژی و صنعت همراه با دین برسدو الگوی آنها ، شعار و ایدئولوژی آنها زیر سؤال رفته است . مبارزه آنها با تفکر و ایدئولوژی امام و نظام اسلامی است و بحث هسته ای بهانه ای بیش نیست. ما باید به تحلیل رهبری برسیم که چقدر بر نیروهای درونی و تلاش اقتصادی و تقویت داخل کشور خودمان تأکید دارند. در صحنه بین المللی هم بحث های زیادی داشتیم که انشاء الله هفته آینده به آنها اشاره خواهم کرد.

مناسبت ها

 • شنبه ای که پیش رو داریم 3 اسفند "کودتای انگلیسی رضاخان" بود که کمتر از 20 سال رضاخان بر این کشور حکومت کرد و انواع خوش خدمتی ها را برای استکبار انجام داد و سرانجام با آن حالت افتضاح کشور را ترک کرد و به آن جزیره تبعید شد و این نتیجه خوش خدمتی به استکبار است. این درسی است به کسانی که نگاه خوش بینانه به استکبار دارند.
 • دوشنبه هفته آینده 5 اسفند "روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی" است . ما افتخار می کنیم که خواجه نصیرالدین طوسی از ماست. ما افتخار می کنیم که ابن سینا از ماست . این ها نیروهای درونی هستند . وقتی به نیروهای درونی اعتماد بشود و به دانشمندان کشور توجه شود علم صادر می شود. خواجه نصیرالدین طوسی در آن دوران وحشتناک و هولناک مغولها که تهاجم وسیع بر علیه همه دنیا شروع کرده بودند ، چنان این قوم تاتار را آرام کرد که توانست دین اسلام را به آنها بفهماند و این قوم وحشی دین اسلام را "دین رسمی" اعلام کردند. ببینید یک نیروی داخلی و خودجوش چگونه می تواند تأثیر گذار باشد. این است که رهبری تأکید دارد. قدرت جوانان کشور را می داند و می شناسد و اعتماد دارد.
 • پنج شنبه ای که پیش رو داریم 8 اسفند "روز امورتربیتی و تربیت اسلامی "است . تربیت اسلامی و امور تربیتی نهادی است که در آموزش و پرورش با مهندسی شهیدان رجائی و باهنر تاسیس شد، ثمرات بسیار زیادی داشته است از جمله: پرورش استعداد های نسل جوان، مقابله با توطئه فرهنگی استکبار، تحکیم سازه های معنوی خانواده ها
 • مبحث آخر: ثبت نام حوزه علمیه خواهران تا10 اسفند شنبه هفته آینده انجام می پذیرد. به حول و قوه الهی، دلگرمی های مسئولین و حمایت های شما حوزه در بهمن ماه راه افتاد. اما برای جذب و پذیرش مهر ماه سال آینده(94-93) ثبت نام از الان شروع می شود. تا 10 اسفند شنبه هفته آینده بیش تر وقت نیست. تمام کسانی که در مرحله قبل فرصت جذب برای آن ها نبود و برای کسانی که الان فرصت دارند و می خواهند برای این مدرسه علمیه و مرکز آموزشی شرکت کنند، فرصت را غنیمت بشمارند و در این حوزه امام صادق(ع) ثبت نام کنند.

 

اَللّهُمَّ اغْفِرْ لِلْمُؤْمِنينَ وَالْمُؤْمِناتِ ؛ وَالْمُسْلِمينَ وَالْمُسْلِماتِ؛ الاَحْيآءِ مِنْهُمْ وَالاَمْواتِ ؛ تابِعْ بَيْنَنا وَ بَيْنَهُمْ بِالْخَيْراتِ؛ اِنَّكَ مُجيبُ الدَّعَواتِ؛ اِنَّكَ عَلى كُلِّ شَيْئٍ قَديرٌ

اسلام و مسلمین را نصرت عنایت بفرما!

کفرو نفاق را ریشه کن بفرما!

رهبر معظم انقلاب طول عمر ، عزت و عظمت عنایت بفرما!

روح شهدای عزیزمان ،امام بزرگوارمان ، امامزاده کمال الدین سید داوود عالی است متعالی بگردان!

در فرج آقا و مولایمان امام زمان تعجیل بفرما!

باران رحمتت را بر ما نازل بفرما!

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیم

قُلْ هُوَ اللَّهُ أَحَدٌ ﴿١﴾ اللَّهُ الصَّمَدُ ﴿٢﴾ لَمْ یَلِدْ وَلَمْ یُولَدْ ﴿٣﴾ وَلَمْ یَکُنْ لَهُ کُفُوًا أَحَدٌ ﴿٤﴾

صَدَقَ الله العَلی العَظیم

منبع: دفتر امام جمعه

مشاهده اتصالات

777/1/-1282 - اربعین نشان داد که با مقاومت و ازخود گذشتگی می توان به اهداف دست یافت
773/1/-450 - خطبه های نمازجمعه خور 1392/12/23 + تصاویر
773/1/-457 - خطبه های نماز جمعه 1392/12/16
773/1/-465 - امام جمعه موقت خوروبیابانک: مسوولان و مردم برای تحقق اقتصاد مقاومتی اقدام کنند
773/1/-479 - خطبه های نماز جمعه 92/11/25
773/1/-485 - خطبه های نماز جمعه 92/11/18
773/1/-492 - خطبه های نماز جمعه 92/11/11
773/1/-508 - خطبه های نماز جمعه 1392/10/27 + تصاویر نماز جمعه
773/1/-513 - خطبه های نماز جمعه 92/10/20
773/1/-515 - حضور عضو شورای سیاستگذاری ائمه جمعه در نماز جمعه خور + تصاویر نماز جمعه+ اصلاحیه
شما نمی توانید از این پست جلوتر بروید !
پیغام شما پس از تایید مدیر در سایت نمایش داده میشود
نام شما:
نظر:
کد امنیتی:
کد امنیتی
تایپ کد:

جستجو

جستجو

آخرین اخبار