تبلیغات.

عینک آفتاب هتل سنتی تی  دا
اخبار
اخبار - فرهنگی اجتماعی و هنری
نگاهی به وضعیت رسانه ها در نایین و خوربیابانک
فرهنگی اجتماعی و هنری

نسیم خور: جانشین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نایین گفت: پیام خور، سفیر خور، نسیم خور، بچه کویر و دفتر خبری در خور بیابانک نسبت به بقیه فعالیت بیشتری دارند.



نایین -اصفهان-ایرنا- گسترش رسانه های الکترونیکی در نایین و خور بیابانک در سالهای اخیر همچون بسیاری از نقاط جهان بیش از مطبوعات بوده است و این رسانه ها توجه مخاطبان را به خود جلب کرده اند.

بگفته جانشین اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نایین بیش از 60 سایت خبری و اطلاع رسانی در نایین و خور بیابانک مجوز فعالیت گرفته اند که حدود 20 درصد آنان فعالیت بیشتری دارند.

علی رضا آقابیک زاده به ایرنا گفت: هم اکنون دو سایت خبری به نامهای مفاخر نایین و خبرگزاری شرق استان در نایین بیشترین بیننده را به خود اختصاص داده و سایت های پیام خور، سفیر خور، نسیم خور، بچه کویر و دفتر خبری نیز در خور بیابانک نسبت به بقیه فعالیت بیشتری دارند.

وی در باره فعالیت مطبوعاتی در این منطقه اظهار کرد: در سالهای گذشته دو ماهنامه به نامهای ˈندای کویرˈ وˈ جلود کویرˈ فعالیت داشتند که به علت عدم چاپ به موقع مجوز آنها باطل شده است.

معاون ارشاد اسلامی نایین گفت: درخواست های متعدد برای چاپ نشریه وجود دارد و مجوز یک ماهنامه به نام « سیمای بافران» وابسته به انجمن خیریه فاطمه زهرای بافران صادر شده و بزودی چاپ خواهد شد.

با سابقه ترین نماینده فروش نشریات در نایین که از سال 1364 مشغول به کار مطبوعاتی است نیز گفت: اکنون وضع توزیع نشریات خیلی بهتر شده است و مشکل اصلی ما کوچک بودن محل فروش و نمایندگی است.

حسین فرزانیان با اشاره به توسعه امور فرهنگی در نایین گفت: شهرستان دارای یک فروشگاه مطبوعاتی است که باید مورد حمایت قرار بگیرد و در این میان نقش مردم شهر نیز حائز اهمیت است.

وی خاطر نشان کرد: نگاه فرهنگی و مطبوعاتی مردم شهر نسبت به چند سال قبل بسیار عمیق تر شده و به این دلیل موسسات فرهنگی هنری نیز در سطح شهرستان باید در زمینه ترویج فرهنگ عملکرد مطلوبی داشته باشند.

این پیشکسوت مطبوعاتی گفت: باید در روز خبرنگار و قلم به خبرنگاران توجه بیشتری شود که البته در سالهای گذشته مورد توجه و حمایت مسئولان شهرستانی قرار گرفتیم.

به گفته فرزانیان سهمیه نشریه های استانی و شهرستانی در نایین نسبت به گذشته رشد کمی مطلوبی داشته است که با ارتقای سطح کیفی امکان افزایش استقبال مردم از روزنامه های محلی وجود دارد.

وی اظهار کرد: در حال حاضر در نایین دو گاهنامه و یک ماهنامه و یک ویژه نامه روزنامه اطلاعات به چاپ می رسد که مورد استقبال مردم و مسوولین شهر نایین، انارک و بافران قرار گرفته است.

امیر فقیهی یکی از روزنامه نگاران نایین نیز با اشاره به سابقه فعالیت خود به ایرنا گفت: از آنجا که فعالیت های فرهنگی بسیار زمان بر است و درآمد لازم برای ادامه فعالیت ندارد، بیمه خبرنگاران، کاهش هزینه های کاغذ و چاپ و حق لوگو از جمله ضرورت هایی است که مسئولین فرهنگی کشور، استان و شهرستان باید مورد توجه ویژه قرار دهند.

محمد جواد ایمانی نایینی نماینده دو هفته نامه اهالی آفتاب در نایین نیز گفت: یکی از مشکلات نشریات محلی شهرهای کوچک عدم گسترش فرهنگ اطلاع رسانی و پاسخگویی مسوولان است.

وی افزود: نبود صنایع و اصناف بزرگ در جهت حمایت از مطبوعات و فقدان درآمد کافی و پایدار از مشکلات روزنامه های محلی است که سبب تاخیر چاپ روزنامه های محلی می شود.

مشاهده اتصالات

777/1/-1203 - تقدیر از عوامل گروه هنری نخلستان
777/1/-1275 - طراحی و تولید نخستین کیت آموزش ریاضی پایه دوم ابتدایی توسط معلم خور و بیابانکی
777/1/-1392 - خدمات رايگان بسيجيان به روستاييان محروم در خور و بيابانک
777/1/-1418 - «نائب حسین کاشانی در خور بیابانک» به بازار نشر می آید
777/1/-1418 - رسول ایزدی هم از شهر خور رفت
777/1/-1418 - 7 فروردین در خور و بیابانک روز ایثار و شهادت نامگذاری شد
777/1/-1446 - گرامیداشت 175 شهید غواص در خور و بیابانک
777/1/-1449 - از سوی خانه کتاب منتشر شد: کتاب و کتاب شناسی در نوشته های حبیب یغمائی
773/1/-30 - کسب مقام سوم نجاتگران و جوانان شرکت کننده طرح های نوروز 94 توسط هلال احمر خور
773/1/-53 - اجرای پانزدهمین دوره طرح ملی ایمنی وسلامت مسافرین نوروزی درخوروبیابانک
شما نمی توانید از این پست جلوتر بروید !
پیغام شما پس از تایید مدیر در سایت نمایش داده میشود
نام شما:
نظر:
کد امنیتی:
کد امنیتی
تایپ کد:

جستجو

جستجو

آخرین اخبار