تبلیغات.

عینک آفتاب هتل سنتی تی  دا
اخبار
اخبار - فیلم
فیلم: گستاخی نماد آموزش عالی اصلاحات به مجالس روضه امام حسین(ع)
فیلم

 

نسیم خور: «نجف‌قلی حبیبی»، رئیس سابق شورای هماهنگی اصلاحات و رئیس ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی در استان تهران و عضو مؤسس حزب منحله مشارکت در برنامه زنده تلویزیونی، گفت: «شما سالانه برای بعضی چیزها چقدر خرج می‌کنید؟ در همین ایام عاشورا چقدر پول‌ها خرج می‌شود؟ ولی بازده فرهنگی‌اش چقدراست؟ سه چهار تا گریه می‌کنند و تمام.» 

 

حبیبی که نورچشمی آموزش عالی اصلاحات بود، در دولت سیدمحمد خاتمی به ریاست بزرگترین دانشگاه علوم انسانی منطقه غرب آسیا و شمال آفریقا انتخاب شد و از سال ۱۳۷۶ تا سال ۱۳۸۴ رئیس دانشگاه علامه طباطبایی بود.

در دوران مدیریت او بر این دانشگاه بود که طیف افراطی دفتر تحکیم وحدت (طیف علامه) رشد و پرورش پیدا کرد و تبدیل به ساختارشکن‌ترین تشکل دانشجویی کشور شد و خسارت‌های فراوانی را هم به فضای علمی دانشگاه علامه طباطبایی و هم به فضای آموزشی کل دانشگاه‌های کشور وارد کرد؛ تشکلی که نهایتا در سال ۸۸ به یکی از بال‌های اصلی فتنه‌گران برای ایجاد آشوب در دانشگاه‌ها تبدیل شد و بسیاری از اعضای مرکزی و تاثیرگذار آن به کشورهای بیگانه فرار کردند و از آنجا به فعالیت ضدانقلابی مشغول شدند.

حضور مدیرانی از این دست در دوران اصلاحات بر دانشگاه بود که سبب شد میزان تولید علم در کشور بسیار افت کند و دانشگاه‌های برتر کشور به جای مساله علم و آموزش به پایگاه فعالیت احزاب سیاسی و گروه‌های جناحی ایران تبدیل شود؛ موضوعی که سبب شد تا میتینگ‌های سیاسی جای مباحثات علمی را بگیرد.

اکنون بهتر می‌توان علت استیضاح رضا فرجی دانا را فهمید؛ چرا که رویکرد یکساله آقای وزیر حکایت از بازگشت فضای دانشگاه‌ها به دوران اصلاحات و حضور افرادی با تفکراتی نظیر نجفقلی حبیبی در راس دانشگاه‌های کشور است. جعفر توفیقی و جعفر میلی منفرد که اکنون دو نفر از تاثیرگذارترین افراد در وزارت علوم هستند و به دلیل مشارکت در فتنه ۸۸ نتوانستند از مجلس رای اعتماد بگیرند، از جمله افرادی هستند که تلاش دارند تا فضای حاکم بر دانشاه‌ها در دوران اصلاحات را احیا کنند.

از سوی دیگر، طنز تلخ این ماجرا این است که نجفقلی حبیبی هم اکنون معاون موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) است؛ امامی که اساسا نهضت انقلاب اسلامی را از هیات و مجالس اشک برای مظلومیت سیدالشهدا(ع) کلید زد و با استفاده از طرفیت همین مجالس، حکومت تا دندان مسلح شاهنشاهی را ساقط کرد.

جمله تاریخی امام نیز به قدی مطرح و مشهور است که نیازی به توضیح ندارد که «این محرم و صفر است که اسلام را زنده نگه داشته است.»

حالا، کسی که قرار است مسئولیت «تنظیم» و «نشر» سخنان و دیدگاه‌های امام خمینی را برعهده داشته باشد، از بی‌فایده بودن گریه برای امام حسین(ع) سخن می‌گوید و هزینه کردن در این زمینه را بی‌فایده عنوان می‌کند؛ کسی که در زمان مسئولیت خود در دانشگاه علامه طباطبایی بیشترین حمایت مادی و معنوی را از دانشجویان افراطی و ساختارشکن داشته است.

نگرانی اصلی نمایندگان مردم در مجلس که باعث شده تا پرونده استیضاح وزیر علوم را باز کنند، تلاش فرجی دانا برای بازگشت دانشگاه‌ها به همین فضاست؛ فضایی که توهین به باورها و اعتقادات مردم ایران، روشنفکری محسوب می‌شود و دولت خود را مسئول حمایت از آن می‌داند.

مشاهده اتصالات

777/1/-1306 - فیلم / توليد پتاس در مسير خودكفايي
773/1/-77 - فیلم/ پیام نوروزی رهبر انقلاب در سال ١٣٩٤
773/1/-174 - فیلم / بچه های خور و فرخی در پیاده روی اربعین کربلا
773/1/-174 - فیلم / تیزر استقبال از شهدای گمنام در شهرستان خور و بیابانک
773/1/-207 - فیلم / 3 کلیپ مداحی کربلایی محمد فیروزی در شب هشتم عزاداری هیئت علمدار خور
773/1/-215 - 2 کلیپ مداحی سید علی موسوی شب دوم / هیئت علمدار خور
773/1/-216 - کلیپ مداحی سید علی موسوی شب اول / هیئت علمدار خور
773/1/-216 - فیلم / تیزر تبلیغات عزاداری هیئت علمدار خور در دهه دوم محرم
773/1/-225 - فیلم: گفتگوی امام‌ حسین و عمر سعد به روایت رهبری
773/1/-417 - طنز سیاسی دکتر سلام قسمت 35
مهمان (مهمان)
اضافه نمودن 1393/5/30 نظر: 2
مهمان (مهمان)

واکنش حبیبی به منتقدان

او در پاسخ به انتقادات گسترده علیه خود در مصاحبه [۲] با خبرگزاری فارس گفت: متاسفانه به دلیل محدود بودن زمان برنامه بنده نتوانستم در این خصوص بیشتر صحبت کنم چراکه هدف من برداشتی که برخی افراد از آن دارند نبود. همه می‌دانیم عاشورا چگونه باب مسائل فرهنگی در کشور را باز کرد و این تحولات چه نقشی در تاریخ داشته است. وی با بیان اینکه همه می‌دانیم که فرهنگ عاشورا چگونه منجر به پیروزی قیام سال 57 و 8 سال جنگ تحمیلی شد افزود: هیچ‌کس نمی‌تواند منکر این مطلب شود که قیام عاشورا منجر به ایجاد چه ظرفیت‌های مثبتی در جهان شد.حرف من در آن برنامه تلویزیونی این بود که اشکی که برای امام حسین (ع) ریخته می‌شود فرد عزادار را دچار یک تحول درونی کند نه اینکه فردا مجدد کم فروشی یا گران فروشی کند، رشوه بگیرد، رشوه بدهد، کم کاری کند. بنده هدفم تاکید بر جنبه فرهنگی مراسمات عزاداری برای سالار شهدا بوده و به هیچ عنوان قصد اهانت به عزاداران اهل بیت (ع) را نداشتم. گریه برای مصائب اهل بیت (ع) محبت این خاندان را در دل‌ها زنده می‌کند اما چه بهتر اینکه اشک یا هزینه‌ای که برای برگزاری چنین مراسماتی می‌کنیم همراه با معرفت باشد یعنی اشک به همراه شعور. متاسفانه به دلیل تمام شدن وقت برنامه در خصوص صحبت‌های بنده ابهاماتی در ذهن برخی افراد صورت گرفت که به هیچ عنوان صحیح نیست. باید فرهنگ واقعی عاشورا در جهان فراگیر شود به خصوص در این سال که از سوی رهبری نیست به نام «اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» نامگذاری شده است. بنده از تمام منتقدین و دوستانی که در این خصوص حساسیت نشان داده‌اند سپاسگزارم چراکه توجه به مسائل دینی ارزش دارد و نباید به سادگی از کنار برخی مسائل و شبهاتی که در این خصوص مطرح می‌شود بگذریم. اما این موضوع هم نباید عاملی شود تا عده‌ای شروع به ناسزاگویی کنند چراکه این مطلب در شأن شیفتگان امام حسین (ع) نیست. ما منبرهای زیادی در مساجد، هیئت‌ها و حتی مراسمات مذهبی که در منازل برگزار می‌شود داریم که می‌تواند هر کدام آنها به مثابه یک دستگاه فرهنگی در جهت بالا بردن فهم حقایق دین موثر باشد و باید متولیان در خصوص ایجاد فضایی که اشک شعور با هم آمیخته شود گام‌های اساسی‌تری بردارند.

پیغام خصوصیپایین بالا
مهمان (مهمان)
اضافه نمودن 1393/5/29 نظر: 1
مهمان (مهمان)

تا چشمت در آد که چقدر خرج می شود 

پیغام خصوصیپایین بالا
پیغام شما پس از تایید مدیر در سایت نمایش داده میشود
نام شما:
نظر:
کد امنیتی:
کد امنیتی
تایپ کد:

جستجو

جستجو

آخرین اخبار